Wizyta duszpasterska 2021

W tym roku ze względu na panującą sytuację nie możemy pójść do Waszych domów z Bożym Błogosławieństwem, jak każe nam nasza polska tradycja. Dlatego chcemy spotkać się z wami, od przyszłego poniedziałku, tj. 18 stycznia 2021 r. według wyznaczonych terminów na wieczornych mszach świętych o godz. 17:00 w naszej bazylice, aby przeżyć takie „kolędowe spotkanie” – mszę świętą ze specjalnym Błogosławieństwem rodzin. Każda rodzina obecna na mszy św. otrzyma specjalną broszurkę wydaną na jubileusz 100-lecia naszej archidiecezji, buteleczkę z wodą święconą, modlitwę zawierzenia rodziny i obrazek kolędowy. Niech będzie to także okazja do złożenia kolędowych ofiar, które są bazą całorocznych parafialnych inwestycji. Oczywiście, jeśli komuś wyznaczony termin nie będzie odpowiadał, można uczestniczyć w innym dniu. Bardzo prosimy, aby dom był przygotowany tak jak na tradycyjną kolędę, a więc: biały obrus, krzyż i świece. Porządek spotkań jest zamieszczony TUTAJ.

Życzenia bożonarodzeniowe


W noc Narodzenia Pańskiego Anioł Boży zstępując w majestacie Bożej chwały oznajmił pasterzom radość tak wielką, iż porzucili oni swoje dotychczasowe zajęcia, aby pośpieszyć czym prędzej do Betlejem i stać się również uczestnikami tej radości. Naśladując ich także i my śpieszymy po raz kolejny do żłóbka, aby oddać pokłon Panu Jezusowi, który pod postacią bezbronnego, niepozornego Dziecięcia przychodzi do nas, aby rozlać bezcenne łaski i przynieść światu zbawienie.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć Wam wszystkim najlepsze życzenia, aby Boże Dziecię napełniło Wasze serca radością i pokojem, umocniło wiarę, nadzieję i miłość, a Jego błogosławieństwo towarzyszyło Wam każdego dnia nadchodzącego 2021 roku.

Z wyrazami szacunku,
Wasi duszpasterze

Boże Narodzenie A.D. 2020