09.07. 2017 roku –  XIV  NIEDZIELA ZWYKŁA

09.07. 2017 roku –  XIV  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. W okresie wakacyjnym nie ma mszy świętej o godzinie 13:00 przez lipiec i sierpień a jest msza święta o godzinie 20:30 dla tych, którzy muszą pracować w niedzielę lub powracających z niedzielnych wyjazdów. W okresie wakacyjnym spowiedź codziennie 15 minut przed mszą świętą.
  2. Dzisiaj o godzinie 17:00 odbędzie się w Farze koncert 32 osobowego chóru żeńskiego z Węgier pod patronatem Prezydenta Piotrkowa Tryb. zaś w przyszłą niedzielę tj. 16 lipca odbędzie się koncert: JUBILEUSZ PROFESORA GEORGIJA AGRATINY z Akademii Muzycznej w Kijowie grającego na fletni Pana, cymbałach i talince a na organach grał będzie Robert Grudzień /solista Filharmonii Lubelskiej/. Koncert będzie od godziny 11:00 do mszy świętej o godzinie 11:30 i druga część po mszy świętej do godziny 13:00 Zapraszamy.
  3. We wtorek po mszy świętej o godzinie 7:00 rusza 148 Piesza Piotrkowska Pielgrzymka na Jasną Górę; w przyszły poniedziałek tj. 17 lipca o godzinie 18:00 msza święta na zakończenie Pielgrzymki – zapraszamy pielgrzymów i sympatyków pielgrzymki.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek święto św. Benedykta Patrona Europy, w środę św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w czwartek  św. św. Andrzeja Świerada i Benedykta Pustelników, w sobotę św. Bonawentury; w przyszłą niedzielę 16 lipca święto NMP z góry Karmel – Szkaplerznej do którego przygotowujemy się przez nowennę na którą zapraszamy codziennie na godzinę 18:00. Na to święto idzie nasza pielgrzymka.
  5. W poniedziałki o godzinie 18:00 modlitwy do św. Jakuba – naszego Patrona; we wtorki o godzinie 7:00 modlitwy do św. Antoniego zaś w środy o godzinie 18:00 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  6. W najbliższą sobotę o godzinie 19:00 kolejna msza święta trydencka.
  7. W przyszłą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca rano po mszy świętej o godzinie 7:00 spotkanie Kół Różańcowych. Jak co miesiąc w trzecią niedzielę miesiąca taca gospodarcza na pokrycie kosztów odnowienia Sali parafialnej.
  8. Za dwa tygodnie w niedzielę 23 lipca zapraszamy kierowców ze swymi pojazdami do poświęcenia.
  9. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  10. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.