16.07. 2017 roku – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

16.07. 2017 roku –  XV  NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W okresie wakacyjnym nie ma mszy świętej o godzinie 13:00 przez lipiec i sierpień a jest msza święta o godzinie 20:30 dla tych, którzy muszą pracować w niedzielę lub powracających z niedzielnych wyjazdów. W okresie wakacyjnym spowiedź codziennie 15 minut przed mszą świętą.
  2. Dzisiaj odbędzie się koncert: JUBILEUSZ PROFESORA GEORGIJA AGRATINY z Akademii Muzycznej w Kijowie grającego na fletni Pana, cymbałach i talince a na organach grał będzie Robert Grudzień /solista Filharmonii Lubelskiej/. Koncert będzie od godziny 11:00 do mszy świętej o godzinie 11:30 i druga część po mszy świętej do godziny 13:00 Zapraszamy.
  3. Jutro tj. w poniedziałek 17 lipca o godzinie 18:00 msza święta na zakończenie 148 Pieszej Piotrkowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę – zapraszamy pielgrzymów i sympatyków pielgrzymki.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w czwartek bł. Czesława, w sobotę św. Marii Magdaleny.
  5. W poniedziałki o godzinie 18:00 modlitwy do św. Jakuba – naszego Patrona; we wtorki o godzinie 7:00 modlitwy do św. Antoniego zaś w środy o godzinie 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza święta nowennowa za ostatnio zmarłych parafian.
  6. Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca rano po mszy świętej o godzinie 7:00 spotkanie Kół Różańcowych. Jak co miesiąc w trzecią niedzielę miesiąca taca gospodarcza na pokrycie kosztów odnowienia Sali parafialnej.
  7. W przyszłą niedzielę 23 lipca zapraszamy kierowców; tego dnia święcimy samochody, motocykle i rowery; po każdej mszy świętej ksiądz stojąc pod farną wieżą poświęci podjeżdżający pojazd a ministrant wręczy pamiątkę ze św. Krzysztofem – patronem kierowców; ofiary przy tym zebrane przeznaczone będą na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
  8. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  9. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.