23.07. 2017 roku – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23.07. 2017 roku –  XVI  NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W okresie wakacyjnym nie ma mszy świętej o godzinie 13:00 przez lipiec i sierpień a jest msza święta o godzinie 20:30 zakończona Apelem Jasnogórskim dla tych, którzy muszą pracować w niedzielę lub powracających z niedzielnych wyjazdów. W okresie wakacyjnym spowiedź codziennie 15 minut przed mszą świętą.
  2. Dzisiaj święcimy samochody, motocykle i rowery; po każdej mszy świętej ksiądz stojąc pod farną wieżą poświęci podjeżdżający pojazd a ministrant wręczy pamiątkę ze św. Krzysztofem – patronem kierowców; ofiary przy tym zebrane przeznaczone będą na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Kingę, we wtorek święto świętego Jakuba Apostoła naszego Patrona, w środę św. św. Joachima i Anny – rodziców Matki Bożej – jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom a w sobotę św. Martę.
  4. W przyszłą niedzielę 30 lipca zapraszamy wszystkich Parafian i sympatyków Parafii na doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła, Patrona naszej Parafii. Sumę odpustową o godzinie 11:30 odprawi, wygłosi kazanie i poprowadzi procesję ks. Bp Ireneusz Pękalski. Zapraszamy asystę, ministrantów i lektorów, dzieci do sypania kwiatów, grupy parafialne oraz wszystkich Parafian.
  5. W poniedziałki o godzinie 18:00 modlitwy do św. Jakuba – naszego Patrona; we wtorki o godzinie 7:00 modlitwy do św. Antoniego zaś w środy o godzinie 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza święta nowennowa za ostatnio zmarłych parafian.
  6. Jest organizowany z naszej Parafii wyjazd w góry do Ochotnicy Dolnej dla dzieci i młodzieży w dniach od 6 do 12 sierpnia. W programie jest przewidziane: m.in. zwiedzanie Starego i Nowego Sącza, wycieczka w Pieniny, rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim. Koszt wyjazdu 350 zł. Zapisy w tym tygodniu w kancelarii parafialnej.
  7. W związku z tym, że w ostatnim czasie zdarzały się kradzieże z zakrystii i próby włamania na plebanię podjęliśmy decyzję o zamontowaniu w kościele i na placu kościelnym monitoringu.
  8. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  9. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.