30.07. 2017 roku – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

30.07. 2017 roku –  XVII  NIEDZIELA ZWYKŁA 

  1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
  2. Dzisiaj przeżywamy doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła, Patrona naszej Parafii. Sumę odpustową o godzinie 11:30 odprawi, wygłosi kazanie i poprowadzi procesję ks. Bp Ireneusz Pękalski.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, we wtorek 1 sierpnia św. Alfonsa Marię Liguoriego, jest to Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego; w piątek św. Jana Marię Vianneya.
  4. W okresie wakacyjnym nie ma mszy świętej o godzinie 13:00 przez lipiec i sierpień a jest msza święta o godzinie 20:30 zakończona Apelem Jasnogórskim dla tych, którzy muszą pracować w niedzielę lub powracających z niedzielnych wyjazdów. W okresie wakacyjnym spowiedź codziennie przed mszą świętą.
  5. W tym tygodniu rozpoczynamy nowy miesiąc sierpień, który jest miesiącem modlitw o trzeźwość narodu polskiego; w I czwartek miesiąca na mszy świętej o godzinie 18:00 modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; w piątek I miesiąca rano po mszy świętej o godzinie 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia; możliwość spowiedzi rano przed mszą świętą i po południu od godziny 15:30, msze święte o godzinie 7:00, 16:00 i 18:00. Sobota I miesiąca: rano po mszy świętej o godzinie 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do Matki Bożej a po mszy świętej wieczornej o godzinie 18:00 nabożeństwo fatimskie.
  6. W środę 2 sierpnia w kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli” za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej, Wierzę w Boga i modlitwę w intencjach Ojca Świętego; wymagany jest stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej.
  7. Jest organizowany z naszej Parafii wyjazd w góry do Ochotnicy Dolnej dla dzieci i młodzieży w dniach od 6 do 12 sierpnia. W programie jest przewidziane: m.in. zwiedzanie Starego i Nowego Sącza, wycieczka w Pieniny, rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim. Koszt wyjazdu 350 zł. Zapisy w tym tygodniu w kancelarii parafialnej.
  8. W przyszłą niedzielę przybędzie do nas misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne.
  9. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  10. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.