06.08. 2017 roku –  XVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA      PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

06.08. 2017 roku –  XVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

             PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

  1. Dzisiaj święto Przemienienia Pańskiego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek św. Dominika, w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, w czwartek święto św. Wawrzyńca a w piątek św. Klarę.
  3. W okresie wakacyjnym nie ma mszy świętej o godzinie 13:00 przez lipiec i sierpień a jest msza święta o godzinie 20:30 zakończona Apelem Jasnogórskim dla tych, którzy muszą pracować w niedzielę lub powracających z niedzielnych wyjazdów. W okresie wakacyjnym spowiedź codziennie przed mszą świętą.
  4. Bezimiennie na potrzeby kościoła ofiarowano: 50 zł. oraz 100 zł. Bóg zapłać.
  5. W poniedziałki o godzinie 18:00 modlitwy do św. Jakuba Apostoła – naszego patrona; we wtorki o godzinie 7:00 modlitwy do św. Antoniego zaś w środy o godzinie 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza święta nowennowa za ostatnio zmarłych parafian.
  6. Powstaje w naszej Parafii Rycerstwo Św. Jakuba Apostoła, chętnych mężczyzn zapraszamy do zgłaszania się do zakrystii.
  7. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  8. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.