13.08. 2017 roku –  XIX  NIEDZIELA ZWYKŁA

13.08. 2017 roku –  XIX  NIEDZIELA ZWYKŁA 

  1. Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone są na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II.
  2. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP rozpocznie się w poniedziałek procesją z figurą Zaśnięcia Matki Bożej z klasztoru OO. Bernardynów, która wyruszy po mszy świętej o godzinie 19:00 do Fary przed obraz Zaśnięcia Matki Bożej w Farze i zakończy się Apelem Jasnogórskim. Uroczystość ta jest wydarzeniem religijnym i patriotycznym. Jest to także rocznica „Cudu nad Wisłą”. W tym dniu modlimy się w intencji Ojczyzny oraz za tych, którzy oddali za Nią swoje życie. Msze święte według porządku niedzielnego tj. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00. Ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół i kwiatów, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest poświęcenia jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby pobłogosławione rzeczy zawsze przypominały o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdoskonalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przecież na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku Niebu.
  3. W okresie wakacyjnym nie ma mszy świętej o godzinie 13:00 przez lipiec i sierpień a jest msza święta o godzinie 20:30 zakończona Apelem Jasnogórskim dla tych, którzy muszą pracować w niedzielę lub powracających z niedzielnych wyjazdów. W okresie wakacyjnym spowiedź codziennie przed mszą świętą.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Maksymiliana Kolbego a w czwartek św. Jacka.
  5. W poniedziałki o godzinie 18:00 modlitwy do św. Jakuba Apostoła – naszego patrona; we wtorki o godzinie 7:00 modlitwy do św. Antoniego zaś w środy o godzinie 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza święta nowennowa za ostatnio zmarłych parafian.
  6. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca; rano po mszy świętej o godzinie 7:00 spotkanie Kół Różańcowych; jak co miesiąc w trzecią niedzielę taca gospodarcza na pokrycie kosztów zainstalowania monitoringu, który kosztował 4 tys. zł.
  7. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  8. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.