20.08. 2017 roku –  XX  NIEDZIELA ZWYKŁA 

20.08. 2017 roku –  XX  NIEDZIELA ZWYKŁA 

  1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca; rano po mszy świętej o godzinie 7:00 spotkanie Kół Różańcowych; jak co miesiąc w trzecią niedzielę taca gospodarcza na pokrycie kosztów zainstalowania monitoringu, który kosztował 4 tys. zł.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Piusa X, we wtorek NMP Królowej, w czwartek św. Bartłomieja ap. a w sobotę NMP Częstochowskiej.
  3. W sobotę obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej; msze święte w tym dniu będą o godzinie 7:00 i 18:00. O godzinie 19:00 kolejna msza święta trydencka – zapraszamy sympatyków tej liturgii.
  4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek organizowana przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej na rzecz poszkodowanych w wyniku nawałnic.
  5. W okresie wakacyjnym nie ma mszy świętej o godzinie 13:00 przez lipiec i sierpień a jest msza święta o godzinie 20:30 zakończona Apelem Jasnogórskim dla tych, którzy muszą pracować w niedzielę lub powracających z niedzielnych wyjazdów. W okresie wakacyjnym spowiedź codziennie przed mszą świętą.
  6. W poniedziałki o godzinie 18:00 modlitwy do św. Jakuba Apostoła – naszego patrona; we wtorki o godzinie 7:00 modlitwy do św. Antoniego z ucałowaniem relikwii zaś w środy o godzinie 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza święta nowennowa za ostatnio zmarłych parafian.
  7. We wtorek 22 sierpnia przyjdzie do naszego kościoła XXVI Piesza Pielgrzymka z Koluszek i Brzezin na Jasną Górę; około 11:30 będzie Msza święta a potem obiad. Prosimy Parafian o pomoc w obsłudze pielgrzymów.
  8. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  9. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.