03.09. 2017 roku – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

03.09. 2017 roku –  XXII  NIEDZIELA ZWYKŁA 

  1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca – zamiast homilii, po każdej mszy świętej Adoracja Najśw. Sakramentu; tak będzie w każdym miesiącu.
  2. Od dzisiaj przywracamy mszę świętą o godzinie 13:00 z chrztami natomiast jest jeszcze przez wrzesień msza święta o godzinie 20:30 zakończona Apelem Jasnogórskim.
  3. W czwartek przypada I czwartek miesiąca – na mszy świętej o godzinie 18:00 modlić się będziemy o liczne, dobre i święte powołania kapłańskie.
  4. W tym tygodniu w piątek 8 września – święto Narodzenia NMP, tradycyjnie nazywamy Matki Boskiej Siewnej. Msze święte o godzinie 7:00, 9:00 i 18:00. Poświęcenie nasion i ziarna po każdej mszy świętej.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Wychowania Katolickiego. Na mszy świętej o godzinie 11:30 poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów I klasy – rozpoczynających naukę w szkole.
  6. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  7. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.