10.09. 2017 roku – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.09. 2017 roku –  XXIII  NIEDZIELA ZWYKŁA 

  1. Została przywrócona msza święta o godzinie 13:00 z chrztami natomiast jest jeszcze przez wrzesień msza święta o godzinie 20:30 zakończona Apelem Jasnogórskim.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania Katolickiego. Na mszy świętej o godzinie 11:30 poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów I klasy – rozpoczynających naukę w szkole.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę św. Jana Chryzostoma, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w to święto msze święte będą o godzinie 7:00, 9:00 i 18:00; zaś następnego dnia w piątek wspominamy Matkę Boską Bolesną a w sobotę św. Korneliusza i Cypriana.
  4. Zbiórka młodszych ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godzinie 11:00. Zapraszamy nowych chętnych chłopców.
  5. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w najbliższą niedzielę po mszy świętej o godzinie 11:30.
  6. Przyszła niedziela to trzecia miesiąca: rano po mszy świętej o godzinie 7:00 spotkanie Kół Różańcowych; jak co miesiąc w trzecią niedzielę jest taca gospodarcza – tym razem na pokrycie kosztów alarmu do kościoła.
  7. Na prośbę parafian został zamówiony drugi konfesjonał zamykany do drugiej kaplicy – dla lepszego komfortu spowiadania się.
  8. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  9. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.