17.09. 2017 roku –  XXIV  NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09. 2017 roku –  XXIV  NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj przypada 78 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  3. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  4. Msza święta o godzinie 20:30 zakończona Apelem Jasnogórskim będzie do końca września.
  5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: jutro w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży – zapraszamy dzieci i młodzież na mszę świętą na godzinę 18:00, w środę św. Andrzeja, Pawła i Towarzyszy, w czwartek święto św. Mateusza Ap. i Ew.; zaś w sobotę św. O. Pio z Pietrelciny.
  6. Dzisiaj trzecia miesiąca: rano po mszy świętej o godzinie 7:00 spotkanie Kół Różańcowych; jak co miesiąc w trzecią niedzielę jest taca gospodarcza – tym razem na pokrycie kosztów alarmu do kościoła.
  7. Spotkanie scholi w sobotę o godzinie 9:00 w salce parafialnej a o godzinie 11:00 spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów.
  8. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 10:00.
  9. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii. Do nabycia w zakrystii i kancelarii są również Kalendarze ogrodników, działkowców i rolników wydanie książkowe  w cenie 26 zł.
  10. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.