24.09. 2017 roku – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09. 2017 roku –  XXV  NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. Dzisiaj ostatnia msza święta o godzinie 20:30 zakończona Apelem Jasnogórskim.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: jutro w poniedziałek bł. Władysława z Gielniowa, w środę św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Wacława, w piątek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała zaś w sobotę św. Hieronima.
 3. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca – zamiast homilii, po każdej mszy świętej Adoracja Najśw. Sakramentu.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc różańcowy; nabożeństwa różańcowe będą przed mszą świętą wieczorną tj. o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową, by rozważać sceny z życia Jezusa i Maryi.
 5. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 11:30 spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych ze szkół nr 5,11 i 16, które idą do komunii 20 maja.
 6. W przyszłą niedzielę w Rakowie w Sali msza święta o godzinie 15:00.
 7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby WSD w Łodzi.
 8. Z okazji Dnia Papieskiego jest organizowany Koncert – Misterium pt. TOTUS TUUS – NADZIEJA w naszym farnym kościele 14 października o godzinie 19:00. Już dziś zapraszamy. /plakat/.
 9. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika  „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
 10. Kalendarze ogrodników, działkowców i rolników wydanie książkowe  w cenie 26 zł. do nabycia w zakrystii i kancelarii.
 11. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa  składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.