01.10. 2017 roku –  XXVI  NIEDZIELA ZWYKŁA 

01.10. 2017 roku –  XXVI  NIEDZIELA ZWYKŁA 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc różańcowy; nabożeństwa różańcowe będą przed mszą świętą wieczorną tj. o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową, by rozważać sceny z życia Jezusa i Maryi.
  2. Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby WSD w Łodzi.
  3. Dzisiaj w Rakowie w Sali msza święta o godzinie 15:00.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustynę Kowalską zaś w sobotę NMP Różańcowej.
  5. W czwartek I miesiąca modlimy się na różańcu o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek I miesiąca msze święte o godzinie 7:00, 16:00 i 18:00. Rano po mszy świętej o godzinie 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia. Spowiedź rano na mszy świętej i po południu od godziny 15:30.
  6. Najbliższa sobota to I miesiąca: nabożeństwo fatimskie rozpocznie się różańcem o godzinie 17:30 a po mszy świętej procesja maryjna. Jest to również Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów; pamiętajmy szczególnie w tym dniu o tej intencji.
  7. XVII Dzień Papieski obchodzony będzie w niedzielę 8 października i dlatego w przyszłą niedzielę odbędzie się również zbiórka ofiar na Fundację ”Dzieło Nowego Tysiąclecia” na działalność stypendialną dla utalentowanej młodzieży z niezamożnych rodzin.
  8. Z okazji Dnia Papieskiego jest organizowany Koncert – Misterium pt. TOTUS TUUS – NADZIEJA w naszym farnym kościele 14 października o godzinie 19:00. Już dziś zapraszamy. /plakat/.
  9. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii. Są Kalendarze ogrodników, działkowców i rolników wydanie książkowe  w cenie 26 zł. do nabycia w zakrystii i kancelarii.
  10. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.