08.10. 2017 roku –  XXVII  NIEDZIELA ZWYKŁA

08.10. 2017 roku –  XXVII  NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. Trwamy w miesiącu różańcowym; nabożeństwa różańcowe są przed mszą świętą wieczorną tj. o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową, by rozważać sceny z życia Jezusa i Maryi.
 2. Dzisiaj XVII Dzień Papieski dlatego odbywa się zbiórka ofiar na Fundację ”Dzieło Nowego Tysiąclecia” na działalność stypendialną dla utalentowanej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 3. We wtorek 10 dzień miesiąca – na różańcu i mszy świętej modlić się będziemy w intencji Ojczyzny.
 4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek bł. Wincentego Kadłubka zaś w piątek bł. Honorata Koźmińskiego.
 5. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godzinie 11:00.
 6. Przyszła niedziela to trzecia miesiąca z tej racji rano po mszy świętej o godz. 7:00 spotkanie Żywego Różańca; z racji trzeciej niedzieli miesiąca taca gospodarcza na pokrycie kosztów usunięcia skutków wichury na kościele.
 7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców w przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 10:00.
 8. Msza święta o uzdrowienie, którą odprawi O. Józef Witko OFM będzie w poniedziałek 23 października o godzinie 19:00 na którą możemy przynieść do poświęcenia: świecę, wodę, sól i olej.
 9. Na wypominki: roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 10. Z okazji Dnia Papieskiego jest organizowany Koncert – Misterium pt. TOTUS TUUS – NADZIEJA w naszym farnym kościele w najbliższą sobotę tj. 14 października o godzinie 19:00. Już dziś zapraszamy. /plakat/.
 11. Pan organista po każdej mszy świętej gra krótki koncert; zachęcamy do pozostawania i wysłuchania, by pan Szymon miał dla kogo grać.
 12. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii. Są Kalendarze ogrodników, działkowców i rolników wydanie książkowe  w cenie 26 zł. do nabycia w zakrystii i kancelarii.
 13. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.