15.10. 2017 roku – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15.10. 2017 roku –  XXVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. Trwamy w miesiącu różańcowym; nabożeństwa różańcowe są przed mszą świętą wieczorną tj. o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową, by rozważać sceny z życia Jezusa i Maryi.
 2. Dzisiaj trzecia miesiąca z tej racji rano po mszy świętej o godz. 7:00 spotkanie Żywego Różańca; z racji trzeciej niedzieli miesiąca taca gospodarcza na pokrycie kosztów usunięcia skutków wichury na kościele.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspomnienia: w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę święto św. Łukasza Ew., w piątek św. Jana Kantego zaś w sobotę bł. Jakuba Strzemię.
 4. W środę Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia – św. Łukasza Ew.
 5. W sobotę o godzinie 19:00 kolejna msza święta trydencka w intencji o błogosławieństwo, o opiekę Matki Bożej, a także o laskę nawrócenia i dochowania wierności Bogu dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego z okazji 800-lecia miasta.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
 7. Msza święta o uzdrowienie, którą odprawi O. Józef Witko OFM będzie w poniedziałek 23 października o godzinie 19:00 na którą możemy przynieść do poświęcenia: świecę, wodę, sól i olej.
 8. Na wypominki: roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 9. Pan organista po każdej mszy świętej gra krótki koncert; zachęcamy do pozostawania i wysłuchania, by pan Szymon miał dla kogo grać.
 10. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii. Są również Kalendarze ogrodników, działkowców i rolników wydanie książkowe w cenie 26 zł. do nabycia w zakrystii i kancelarii.
 11. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.