22.10. 2017 roku – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

22.10. 2017 roku – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwamy w miesiącu różańcowym; nabożeństwa różańcowe są przed mszą świętą wieczorną tj. o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową, by rozważać sceny z życia Jezusa i Maryi.
 2. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na misje.
 3. W sobotę obchodzimy święto św. Szymona i Judy Tadeusza Apostołów.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego; z tej racji można zyskać odpust za nawiedzenie kościoła – należy odmówić Ojcze nasz; Wierzę w Boga i modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
 5. Msza święta o uzdrowienie, którą odprawi O. Józef Witko OFM będzie jutro w poniedziałek 23 października o godzinie 19:00 na którą możemy przynieść do poświęcenia: świecę, wodę, sól i olej.
 6. Zbliżają się: uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – zadbajmy o groby naszych bliskich zmarłych ale pamiętajmy również o modlitwie za nich.
 7. Na wypominki: roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 8. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godzinie 11:00.
 9. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
 10. Są jeszcze Kalendarze ogrodników, działkowców i rolników wydanie książkowe w cenie 26 zł. do nabycia w zakrystii i kancelarii.
 11. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.