03.12. 2017 roku –  I  NIEDZIELA ADWENTU

03.12. 2017 roku –  I  NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – kościelny okresem Adwentu, który ma potrójny charakter: jest wspomnieniem oczekiwania na pierwsze przyjście Pana Jezusa, przygotowaniem do uroczystości Bożego Narodzenia, jak również oczekiwaniem na Jego powtórne przyjście na końcu czasów.
 2. W okresie Adwentu trwamy wraz z Maryją w oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa; wyrazem tego oczekiwania jest udział w roratach – mszach ku czci NM Panny, które są codziennie oprócz niedziel i uroczystości; u nas będą o godzinie 7:00 rano, na które przynosimy lampiony. Dla dzieci roraty będą we wtorki i piątki o godzinie 16:00.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w środę św. Mikołaja bpa, w czwartek św. Ambrożego a w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – msze święte będą o godzinie 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Na mszy świętej o godzinie 16:00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej a po mszy świętej spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 4. Kolejna msza święta o uzdrowienie, którą odprawi O. Józef Witko OFM będzie w poniedziałek tj. 4 grudnia o godzinie 19:00 na którą możemy przynieść do poświęcenia: świecę, wodę, sól i olej.
 5. W czwartek I miesiąca modlić się będziemy o powołania kapłańskie.
 6. Dzisiaj spotkanie Kół Różańcowych w Sali parafialnej o godzinie 16:00.
 7. W przyszłą niedzielę Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie; z tej racji dodatkowa zbiórka ofiar na jego potrzeby.
 8. Można nabywać świece Caritas na stół wigilijny w zakrystii lub w kancelarii.
 9. W piątek 8 grudnia o godzinie 10:30 msza święta z okazji jubileuszu 60-lecia istnienia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „budowlanki”.
 10. W sobotę spotkanie ministrantów i lektorów o godzinie 11:00.
 11. Opłatki wigilijne do naszych domów dostarczyli upoważnieni panowie. Jeżeli kogoś nie zastali w domu to opłatek można nabyć w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Za złożone ofiary serdeczne „Bóg zapłać”
 12. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę 100 zł. na nowy konfesjonał zamykany.
 13. Informacje gospodarcze: w minionym tygodniu zakończyliśmy kolejny etap prac przy kościele polegających na wzmacnianiu posadowienia czyli fundamentów fary – koszt tych prac to ponad 400 tys. złotych. Pieniądze na te prace pochodzą : z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Ochrony Zabytków, Urzędu Miasta Piotrkowa, Funduszu Kościelnego i udziału własnego Parafii.
 14. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
 15. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.