10.12. 2017 roku –  II  NIEDZIELA ADWENTU 

10.12. 2017 roku –  II  NIEDZIELA ADWENTU 

  1. Dzisiaj Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie; z tej racji dodatkowa zbiórka ofiar na jego potrzeby.
  2. W okresie Adwentu trwamy wraz z Maryją w oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa; wyrazem tego oczekiwania jest udział w roratach – mszach ku czci NM Panny, które są codziennie oprócz niedziel i uroczystości; u nas są o godzinie 7:00 rano, na które przynosimy lampiony. Dla dzieci roraty są we wtorki i piątki o godzinie 16:00.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w środę św. Łucję, w czwartek św. Jana od Krzyża.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe, które dla nas wygłosi Ojciec Azariasz – bernardyn z Krakowa; program umieszczony jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej Parafii.
  5. Przyszła niedziela to III miesiąca spotkanie różańcowe o godzinie 16:30 w Sali parafialnej a o godzinie 17:15 nabożeństwo różańcowe. Taca gospodarcza na ogrzewanie kościoła.
  6. Można nabywać świece Caritas na stół wigilijny w zakrystii lub w kancelarii.
  7. Opłatki wigilijne do naszych domów dostarczyli upoważnieni panowie. Jeżeli kogoś nie zastali w domu to opłatek można nabyć w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Za złożone ofiary serdeczne „Bóg zapłać”
  8. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.