24.12. 2017 roku – IV NIEDZIELA ADWENTU

24.12. 2017 roku – IV NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dzisiaj przypada IV niedziela adwentu a zarazem wigilia Bożego Narodzenia – msze święte tylko do południa, wieczornej mszy świętej nie będzie bo w tym czasie zasiądziemy w rodzinach do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską jej oprawę. To także niezwykła okazja do pojednania w naszych rodzinach; niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego, wspólny śpiew kolęd, utrzymajmy post na wieczerzy. Pasterka tradycyjnie o godzinie 24:00 – pół godziny wcześniej czyli o 23:30 śpiew kolęd – zapraszamy. W I święto Bożego Narodzenia msze święte w porządku niedzielnym tylko nie będzie mszy świętej o godzinie 7:00. W II dzień Bożego Narodzenia w święto św. Szczepana porządek mszy świętych niedzielny.
  2. Opłatki wigilijne do naszych domów dostarczyli upoważnieni panowie. Jeżeli kogoś nie zastali w domu to opłatek można nabyć w zakrystii. Za złożone ofiary serdeczne „Bóg zapłać”
  3. Świece wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas w zakrystii. /małe/
  4. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  5. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.