26.12. 2017 roku – Drugi Dzień Bożego Narodzenia

26.12. 2017 roku – Drugi Dzień Bożego Narodzenia

Święto Świętego Szczepana

  1. Dzisiaj II dzień Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – porządek mszy świętych niedzielny.
  2. Trwamy w oktawie Narodzenia Pańskiego. W środę w liturgii obchodzimy święto św. Jana Apostoła; w czwartek Świętych Młodzianków a w niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W piątek mimo oktawy Bożego Narodzenia obowiązuje wstrzymanie się od pokarmów mięsnych czyli post.
  3. W najbliższą niedzielę 31 grudnia ostatni dzień Roku Pańskiego 2017; na mszy świętej o godzinie 18:00 podziękujemy Panu Bogu za łaski otrzymane w mijającym 2017 roku.
  4. W przyszły poniedziałek 1 stycznia 2018 roku – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Z racji nocy sylwestrowej rano w Nowy Rok nie będzie mszy świętej o godzinie 7:00.
  5. Zaraz po świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na spłatę pożyczki zaciągniętej przez Parafię w kasie Kurii Biskupiej oraz jeżeli wystarczy to na pokrycie kosztów nowego drugiego konfesjonału zamykanego.
  6. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone bezimiennie na ogrzewanie kościoła 2 razy po 100 zł.
  7. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.