31.12. 2017 roku – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

31.12. 2017 roku – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

  1. Dzisiaj niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego czyli Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa a zarazem ostatni dzień Roku Pańskiego 2017; na mszy świętej o godzinie 18:00 podziękujemy Panu Bogu za łaski otrzymane w mijającym 2017 roku.
  2. Jutro poniedziałek 1 stycznia 2018 roku – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Z racji nocy sylwestrowej rano w Nowy Rok nie będzie mszy świętej o godzinie 7:00 a pozostałe w porządku niedzielnym.
  3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu a w sobotę 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek mszy świętych niedzielny. W tym dniu Ogólnopolska zbiórka na Krajowy Fundusz Misyjny – ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje. Po komunii świętej obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. Po mszy świętej o godzinie 10 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, zaś na mszy świętej o godzinie 11:30 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świetej.
  4. W tym tygodniu rozpoczynamy nie tylko nowy rok ale i nowy miesiąc; z tej racji: w czwartek I miesiąca modlić się będziemy o powołania; I piątek miesiąca rano po mszy świętej o godzinie 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia; możliwość do spowiedzi rano na mszy świętej i po południu od godziny 15:30; msze święte o godzinie 7:00, 16:00 i 18:00 – po wieczornej mszy świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego. W sobotę I miesiąca przypada święto Trzech Króli – dodatkowych nabożeństw nie będzie.
  5. W przeszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego – jest to zarazem I niedziela miesiąca adoracyjna – po każdej mszy świętej wystawienie Najśw. Sakramentu.
  6. Kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na spłatę pożyczki zaciągniętej przez Parafię w kasie Kurii Biskupiej oraz jeżeli wystarczy to na pokrycie kosztów nowego drugiego konfesjonału zamykanego. Rozkład kolędy w gablocie i na stronie internetowej Parafii.
  7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.