28.01. 2018 roku – IV niedziela zwykła

28.01. 2018 roku – IV niedziela zwykła

  1. W piątek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej; msze święte o godzinie 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Obrzęd błogosławienia świec na każdej mszy świętej; dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej będą miały poświęcone świece na mszy świętej o godzinie 16:00. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego – z tej racji dodatkowa zbiórka ofiar do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w naszej archidiecezji.
  2. W tym tygodniu rozpoczynamy nowy miesiąc: w I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W Piątek I miesiąca przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – spowiedź na każdej mszy świętej, nabożeństw pierwszo-piątkowych nie będzie z racji święta; w sobotę I miesiąca rano po mszy świętej o godzinie 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do Matki Bożej a po mszy świętej wieczornej nabożeństwo fatimskie i procesja maryjna.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę Św. Jana Bosko.
  4. Kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na spłatę pożyczki zaciągniętej przez Parafię w kasie Kurii Biskupiej oraz jeżeli wystarczy to na pokrycie kosztów nowego drugiego konfesjonału zamykanego. Rozkład kolędy w gablocie i na stronie internetowej Parafii.
  5. W tym tygodniu w czwartek kończymy wizytę duszpasterską – prosimy o zgłaszanie adresów tych domów, w których nie było mieszkańców lub byli pominięci a chcieliby aby kapłan przybył i poświęcił mieszkanie.
  6. Prasa katolicka; kolejny numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy” – prasę nabywamy w zakrystii.
  7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.