04.02. 2018 roku – V niedziela zwykła

04.02. 2018 roku –  V  niedziela zwykła         

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Agatę, we wtorek św. Pawła Miki i Towarzyszy i w sobotę św. Scholastykę.
  2. W przyszłą niedzielę 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes a zarazem 25 Światowy Dzień Chorych; zapraszamy wszystkich chorych i starszych na mszę świętą na godzinę13:00, która będzie w ich intencji połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych i specjalnym błogosławieństwem.
  3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie nas z posługą, za miłe rozmowy, sugestie i zainteresowanie problemami Parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary, które były przeznaczone na spłacenie pożyczki zaciągniętej przez Parafię w kasie Kurii Biskupiej oraz na pokrycie kosztów wykonania nowego drugiego konfesjonału zamykanego. Dzięki ofiarności Parafian została spłacona pożyczka i częściowo zapłacony konfesjonał.
  4. Planowany jest kurs przedmałżeński od I niedzieli Wielkiego Postu czyli od 18 lutego; spotkania będą w niedziele o godzinie 16:00 w sali parafialnej. Wszystkich planujących zawarcie sakramentalnego małżeństwa, którzy nie ukończyli w ramach katechezy przygotowania do małżeństwa; zapraszamy.
  5. Prasa katolicka; kolejny numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy” – prasę nabywamy w zakrystii.
  6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.