11.02. 2018 roku –  VI  niedziela zwykła 

11.02. 2018 roku –  VI  niedziela zwykła                                

  1. Dzisiaj przypada wspomnienie NMP z Lourdes a zarazem 26 Światowy Dzień Chorego; zapraszamy wszystkich chorych i starszych na mszę świętą na godzinę13:00, która będzie w ich intencji połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych i specjalnym błogosławieństwem.
  2. W najbliższą środę obchodzimy Środę Popielcową rozpoczynającą okres Wielkiego Postu. W środę Popielcową msze święte będą o godzinie 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00 z posypaniem głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły czyli nie tylko wstrzymanie się od pokarmów mięsnych ale także post ilościowy czyli jeden posiłek do syta i dwa mniejsze dla zaspokojenia głodu. Zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas AŁ.
  3. W okresie Wielkiego Postu w piątki są Drogi Krzyżowe; dla dzieci o godzinie 16:00 a dla młodzieży i dorosłych o godzinie 17:15; natomiast w niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:15.
  4. Od 11 do 18 lutego trwa 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu a od środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budowę kościołów AŁ.
  6. W przyszłą niedzielę 18 lutego rozpoczynamy kurs przedmałżeński; spotkania będą w niedziele o godzinie 16:00 w sali parafialnej. Wszystkich planujących zawarcie sakramentalnego małżeństwa, którzy nie ukończyli w ramach katechezy przygotowania do małżeństwa; zapraszamy.
  7. W sobotę zbiórka starszych ministrantów i lektorów o godzinie 11:00.
  8. Prasa katolicka; kolejny numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy” – prasę nabywamy w zakrystii.
  9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.