25.02. 2018 roku – II niedziela Wielkiego Postu

25.02. 2018 roku – II niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiaj taca gospodarcza na ogrzewanie kościoła.
  2. Dzisiaj dodatkowa zbiórka do puszek na potrzeby polskich misjonarzy.
  3. W okresie Wielkiego Postu w piątki są Drogi Krzyżowe; dla dzieci o godzinie 16:00 a dla młodzieży i dorosłych o godzinie 17:15; natomiast w niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:15.
  4. W tym tygodniu rozpoczynamy nowy miesiąc; w czwartek I miesiąca modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne na mszy świętej o godzinie 18:00; w piątek I miesiąca rano po mszy świętej o godzinie 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia; możliwość spowiedzi rano na mszy świętej i po południu w czasie Drogi Krzyżowej; msze święte będą odprawione o godzinie 7:00, 16:00 po której będzie Droga Krzyżowa dla dzieci, potem druga Droga Krzyżowa i msza święta wieczorna o 18:00. W I sobotę miesiąca rano po mszy świętej o godzinie 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do Matki Bożej oraz po mszy świętej wieczornej o godzinie 18:00 nabożeństwo fatimskie.
  5. W przyszłą niedzielę jako I miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu po każdej mszy świętej.
  6. W czwartek 1 marca dzień Żołnierzy Wyklętych – z tej racji IV Piotrkowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpocznie się o godzinie 17:00 przy rondzie Żołnierzy Wyklętych a zakończy w Farze mszą świętą wieczorną o godzinie 18:00.
  7. Rekolekcje wielkopostne są w naszej Parafii w czwartą niedzielę Wielkiego Postu czyli od 11 marca, które wygłosi O. Azariasz bernardyn z Krakowa; od jutra rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, które będą odbywały się w kościele Ojców Jezuitów.
  8. Na ogrzewanie kościoła ofiarowano bezim. 100 zł. „Bóg zapłać”. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do puszki przy adoracji krzyża.
  9. Prasa katolicka; kolejny numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy” oraz „Mały Gość Niedzielny” – prasę nabywamy w zakrystii.
  10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.