02.04. 2018 roku –  PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY  

02.04. 2018 roku –  PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 

  1. Dzisiaj msze święte w porządku niedzielnym; oraz zbiórka ofiar do puszek na potrzeby KUL-u oraz Instytutu Teologicznego w Łodzi.
  2. Serdeczne podziękowania za udział w Triduum Paschalnym ministrantom, lektorom, chórowi, pracownikom kościelnym oraz za uświetnienie procesji rezurekcyjnej: asyście, lektorom, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiatki a także wszystkim uczestniczącym w procesji.
  3. Osobno chcę podziękować moim współpracownikom – kapłanom za posługę w konfesjonale przez cały Wielki Post a szczególnie ks. Pawłowi za dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz Państwu Szkatulskim za pięknie ułożone kompozycje kwiatowe w świątyni.
  4. Podziękowanie składam tym wszystkim, którzy złożyli ofiary na urządzenie w naszej świątyni Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za kwiaty.
  5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w ubiegłym tygodniu ofiarowali: Rada Osiedla „Starówka” 35 zł., bezim. 50 zł.; na ogrzewanie 100 zł.
  6. W tym tygodniu rozpoczęliśmy nowy miesiąc; w czwartek I miesiąca modlić się będziemy na mszy świętej o godzinie 18:00 o powołania; w piątek I miesiąca rano po mszy świętej o godzinie 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia; jesteśmy po spowiedzi świątecznej więc przyjmujemy komunię wynagradzającą; z racji trwania Oktawy Wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzymanie się od pokarmów mięsnych; w sobotę I miesiąca rano po mszy świętej o godzinie 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do Matki Bożej a po wieczornej mszy świętej o godzinie 18:00 nabożeństwo fatimskie.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego do której przygotowujemy się nowenną – jest to patronalne święto Caritas i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Zapraszamy na godzinę 15:00 na Godzinę Miłosierdzia – odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia za którą w tym dniu można zyskać odpust zupełny; w tym dniu dodatkowa zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas.
  8. Puszki-skarbonki z jałmużną wielkopostną składamy do kosza przed ołtarzem św. Antoniego do najbliższej niedzieli.
  9. Prasa katolicka; kolejny numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy” oraz „Mały Gość Niedzielny” – prasę nabywamy w zakrystii.
  10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.