08.04. 2018 roku –  NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

08.04. 2018 roku –  NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA                              

  1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Zapraszamy na godzinę 15:00 na Godzinę Miłosierdzia – odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia za którą w tym dniu można zyskać odpust zupełny; dzisiaj dodatkowa zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas AŁ.
  2. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25 marca; jest to Dzień Świętości Życia; dodatkowa zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia.
  3. We wtorek 10 kwietnia o godzinie 19:00 będzie msza święta o uzdrowienie, którą odprawi o. Józef Witko OFM – egzorcysta na którą możemy przynieść do poświęcenia: olej, sól, wodę i świecę.
  4. Również we wtorek przypada 10 dzień miesiąca i 8 rocznica katastrofy smoleńskiej na mszy św. o godz. 18:00 modlitwy w intencji Ojczyzny.
  5. W środę 11 kwietnia przypada 3 rocznica święceń biskupich księdza biskupa Marka Marczaka – pamiętajmy o Nim w modlitwie.
  6. Co pięć lat odbywa się wizytacja kanoniczna Parafii; ostatnia w naszej Parafii była w 2013 roku dlatego w tym roku przypada kolejna. Wizytę księdza biskupa wizytatora poprzedzili przedstawiciele komisji: budowlanej, duszpasterskiej i katechetycznej. Ksiądz Biskup Marek Marczak będzie podsumowywał wizytację w najbliższą sobotę i niedzielę. W sobotę spotka się z ministrantami o godzinie 12:00, z katechetami o godzinie 14:00 i przedstawicielami grup parafialnych: Żywej Róży, Bractwa Św. Antoniego, asysty, Rycerzy Św. Jakuba, scholi, Kościoła Domowego, mszy trydenckiej – o godzinie14:40; zapraszamy do licznego udziału wspomniane grupy. W niedzielę będzie na trzech mszach świętych: na mszy świętej o godzinie 10:00 wysłucha sprawozdania proboszcza i ustanowi Rycerzy św. Jakuba; na mszy świętej o godzinie 11:30 spotka się z dziećmi a o godzinie 13:00 udzieli Sakramentu Bierzmowania. Próby młodzieży do bierzmowania w poniedziałek o godzinie 16:30 i piątek o 18:30.
  7. W przyszłą niedzielę przypada III niedziela miesiąca; rano po mszy świętej o godzinie 7:00 spotkanie Żywej Róży a godzinie 19:00 kolejna msza święta trydencka – zapraszamy.
  8. Puszki-skarbonki z jałmużną wielkopostną składamy do kosza przed ołtarzem św. Antoniego.
  9. Prasa katolicka; kolejny numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy” – prasę nabywamy w zakrystii.
  10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.