22.04. 2018 roku – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

22.04. 2018 roku – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA                        

  1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Ofiary składane na tacę są na potrzeby WSD w Łodzi.
  2. Jutro obchodzimy uroczystość Św. Wojciecha jednego z Głównych Patronów Polski zaś w środę święto Św. Marka Ewangelisty, który jest patronem ks. bpa Marka Marczaka jak również naszego ks. Marka, pamiętajmy w modlitwach o solenizantach. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godzinie 11:30 modlić się będziemy i złożymy życzenia naszemu ks. Markowi.
  3. W przyszłą sobotę 28 kwietnia jest organizowana już po raz 11 Pielgrzymka Bractw i Parafii Św. Jakuba Starszego do Częstochowy. Chętnych na wyjazd prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wyjazd w sobotę o godzinie 7:15.
  4. W przyszłą niedzielę przybędzie do nas śpiewaczka z Ukrainy Irena Kotlicka, która będzie śpiewać utwory religijne przy akompaniamencie ukraińskiej harfy zwanej bandura a towarzyszyć jej będzie Olga Barsukova.
  5. Prasa katolicka; kolejny numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy” – prasę nabywamy w zakrystii.
  6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.