29.04. 2018 roku – V NIEDZIELA WIELKANOCNA      

29.04. 2018 roku – V NIEDZIELA WIELKANOCNA                                

  1. Od wtorku rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe będą codziennie przed mszą świętą wieczorną o godzinie 17:30. Zapraszamy do licznego udziału.
  2. Podtrzymajmy piękną tradycję dekorowania kapliczek i krzyży przydrożnych na maj; jak również śpiewania litanii do Matki Bożej przy kapliczkach.
  3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Józefa Rzemieślnika, w środę św. Atanazego, w czwartek NMP Królową Polski a w piątek św. Floriana – patrona strażaków.
  4. W czwartek przypada uroczystość NMP Królowej Polski i 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – porządek mszy świętych niedzielny. Na mszy świętej o godzinie 11:30 I grupa I Komunii św. Sympatyków mszy świętej trydenckiej zapraszamy w tym dniu tj. 3 maja na godzinę 16:00.
  5. Początek miesiąca: 3 maja przypada I czwartek miesiąca – modlić się będziemy o powołania; w piątek I miesiąca rano po mszy świętej o godzinie 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia. Możliwość spowiedzi rano na mszy świętej i po południu od godziny 15:40; msze święte o godzinie 7:00, 16:00 i 18:00. W sobotę I miesiąca nabożeństwo fatimskie rozpocznie się nabożeństwem majowym o godzinie 17:30 a po mszy świętej procesja maryjna. Przyszła niedziela to I miesiąca – adoracyjna.
  6. Od maja kończą się wypominki półroczne – można przedłużyć na drugą połowę roku w kancelarii parafialnej.
  7. Prasa katolicka; kolejny numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy” – prasę nabywamy w zakrystii.
  8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.