13.05. 2018 roku – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

13.05. 2018 roku – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Trwamy w maryjnym miesiącu maju. Nabożeństwa majowe są codziennie przed mszą świętą wieczorną o godzinie 17:30. Zapraszamy do licznego udziału.
 2. Dzisiaj 13 maja rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie i rozpoczynają się nabożeństwa fatimskie. Pierwsze dzisiaj połączone będzie z nabożeństwem majowym o godzinie 17:30 a po mszy świętej wieczornej procesja maryjna z figurą Matki Bożej.
 3. Dzisiaj pielgrzymka do grobu Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej do Parzna na godzinę 16:00 – wyjazd indywidualny.
 4. W poniedziałek święto św. Macieja apostoła, a w środę św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.
 5. W środę przybędzie do nas 363 Łowicka Piesza Pielgrzymka; tradycyjnie pokłonią się najpierw Matce Bożej Trybunalskiej a następnie u nas w Farze o godzinie 9:00 będzie msza święta pod przewodnictwem Biskupa Łowickiego Andrzeja Dziuby. Po mszy świętej przyjmiemy pielgrzymów śniadaniem; bardzo proszę Parafian o pomoc w zorganizowaniu tego posiłku.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 7. W przyszłą niedzielę dzieci ze SP nr 11 i 16 będą miały I Komunię Świętą na mszach świętych o godzinie 10:00 i 11:30. Osoby nie związane z tymi dziećmi prosimy o wybranie innej godziny mszy świętej. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź w sobotę.
 8. Od maja skończyły się wypominki półroczne – można przedłużyć na drugą połowę roku w kancelarii parafialnej.
 9. Informacje gospodarcze: od wtorku trwają prace: oczyszczanie i odnawianie malowideł i malowanie ścian i sklepienia prezbiterium kościoła zgodnie z udzielonym pozwoleniem konserwatorskim. Na te prace ofiarowano bezim. 100 i 50 zł. – „Bóg zapłać.”
 10. Prasa katolicka; kolejny numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy” – prasę nabywamy w zakrystii.
 11. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.