03.06. 2018 roku – IX NIEDZIELA ZWYKŁA

03.06. 2018 roku – IX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj Święto Dziękczynienia i zbiórka ofiar do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 2. Trwamy w miesiącu czerwcu poświęconym Sercu Pana Jezusa jak również w oktawie uroczystości Bożego Ciała, z tej racji nabożeństwa są z procesją eucharystyczną – przed mszą świętą wieczorną o godzinie 17:30. Zapraszamy asystę, dzieci do sypania kwiatów i wszystkich Parafian do licznego udziału.
 3. W czwartek zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała; po procesji poświecenie wianków.
 4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; msze święte o godzinie 7:00, 9:00 i 18:00.Jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kaplanów. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post czyli wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 5. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania procesji Bożego Ciała: dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom I-komunijnym, asyście, Rycerzom Św. Jakuba, ministrantom i lektorom; tym, którzy przygotowali ołtarze: I – Klubowi „Gazety Polskiej”, II i III Ojcom Jezuitom a IV naszym ministrantom, lektorom i Rycerzom Św. Jakuba. Dziękuję księżom Jezuitom oraz naszym księżom, pracownikom kościelnym, chórowi za uświetnienie uroczystości oraz wszystkim uczestnikom za liczny udział w uroczystości.
 6. W środę 6 czerwca dodatkowa msza święta o godzinie 17:00 w intencji legendarnego założyciela Legionów Polskich we Włoszech generała Jana Henryka Dąbrowskiego bohatera Hymnu Narodowego z okazji przypadającej w tym dniu 200 rocznicy jego śmierci.
 7. Dzieci komunijne wyjeżdżają do Lichenia 9.06. o godz. 7:30.
 8. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę w naszej archidiecezji przeznaczone są na fundusz budowy kościołów. Jest to Diecezjalne Święto Eucharystii, na które jedzie delegacja z Parafii.
 9. Na wykonywane prace ofiarowano: bezim. 200 zł. i 50 zł. ”Bóg zapłać”.
 10. Prasa katolicka; kolejny numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy” – prasę nabywamy w zakrystii.
 11. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.