27.05. 2018 roku – NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

27.05. 2018 roku – NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                

 1. Do piątku trwamy w maryjnym miesiącu maju. Nabożeństwa majowe są codziennie przed mszą świętą wieczorną o godzinie 17:30. Od piątku zaczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa – nabożeństwa czerwcowe przed mszą świętą wieczorną o godzinie 17:40.
 2. Dzisiaj Niedziela Trójcy Przenajświętszej; dziś dodatkowa zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek św. Urszuli Ledóchowskiej a w czwartek świętego Justyna.
 4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte o godzinie: 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00. Wraz z Ojcami Jezuitami zapraszamy do udziału w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Rozpocznie się wspólną mszą świętą w kościele farnym o godzinie 10:00. Pójdziemy trasą jak w roku ubiegłym tj. ul. Farną do Pl. Czarnieckiego (I ołtarz) – dalej na Rynek Trybunalski (II ołtarz) – z Rynku Trybunalskiego ul. Łazienną Mokrą do kościoła OO. Jezuitów (III ołtarz) – od kościoła OO. Jezuitów ul. Pijarską do Krakowskiego Przedmieścia1 (IV ołtarz) i zakończenie procesji błogosławieństwem pod wieżą farną. Zapraszamy grupy parafialne: Bractwo Św. Antoniego, Żywą Różę, asystę, Rycerzy Św. Jakuba, ministrantów i lektorów, dzieci I-komunijne oraz wszystkich Parafian. Prosimy o płatki kwiatowe do sypania w procesji.
 5. Zapraszamy do udziału w oktawie uroczystości: przez osiem dni, codziennie nieszpory z procesją eucharystyczną o godzinie 17:30.
 6. W piątek I miesiąca z racji nabożeństw ku czci Serca Bożego rano nie będzie wystawienia Najśw. Sakramentu tylko wieczorem przed mszą świętą z aktem wynagrodzenia. Możliwość spowiedzi rano na mszy świętej oraz po południu od godziny 15:30. Msze święte o godzinie 7:00, 16:00 i 18:00. Jest to 1 czerwca czyli Dzień Dziecka – pamiętajmy w modlitwach o dzieciach z naszej Parafii i nie tylko. W sobotę I miesiąca rano po mszy świętej o godzinie 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do Matki Bożej a po południu z racji oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna. Spotkanie Rycerzy św. Jakuba o godz. 19:00.
 7. W przyszłą niedzielę Święto Dziękczynienia i zbiórka ofiar do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie; niedziela adoracyjna.
 8. Dzieci komunijne wyjeżdżają do Lichenia 9.06. o godz. 7:30.
 9. Na wykonywane prace ofiarowano: bezim. 200 zł. i 100 zł. ”Bóg zapłać”.
 10. Prasa katolicka; kolejny numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy” – prasę nabywamy w zakrystii.
 11. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.