24.06. 2018 roku – XII NIEDZIELA ZWYKŁA. UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

24.06. 2018 roku – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

           UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

  1. Dzisiaj uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  2. Dzisiaj z racji zakończenia roku szkolnego dla dzieci i młodzieży msza święta w ich intencji: dla młodzieży o godzinie 10:00 a dla dzieci o 11:30.
  3. Do soboty trwamy w miesiącu czerwcu poświęconym Sercu Pana Jezusa nabożeństwa są przed mszą świętą wieczorną o godzinie 17:40.
  4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w środę św. Władysława – imieniny abpa seniora Władysława Ziółka, w czwartek św. Ireneusza – to dzień imienin ks. bpa Ireneusza Pękalskiego – pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnych solenizantach; a w piątek obchodzimy uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła – msze święte będą o godzinie 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00; ofiary składane w tę uroczystość na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Na mszy świętej o godzinie 18:00 modlić się będziemy i złożymy życzenia imieninowe ks. Pawłowi.
  5. Przyszła niedziela to I miesiąca – adoracyjna; po każdej mszy świętej adoracja Chrystusa Eucharystycznego.
  6. Od przyszłej niedzieli nie będzie mszy świętej o godzinie 13:00 przez lipiec i sierpień a będzie msza święta o godzinie 20:30 dla powracających z niedzielnych wyjazdów. Z racji okresu urlopowego księży spowiedź w tygodniu będzie przed mszą świętą.
  7. Na wykonywane prace ofiarowano: bezim. 100 zł.”Bóg zapłać”.
  8. Prasa katolicka; kolejny numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy” oraz „Mały Gość Niedzielny” – prasę nabywamy w zakrystii.
  9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.