08.07. 2018 roku – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

08.07. 2018 roku – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W okresie wakacyjnym nie ma mszy świętej o godzinie 13:00 przez lipiec i sierpień a jest msza święta o godzinie 20:30 zakończona Apelem Jasnogórskim dla powracających z niedzielnych wyjazdów. W okresie wakacyjnym spowiedź codziennie 15 minut przed mszą świętą.
 2. W środę po mszy świętej o godzinie 7:00 rusza 149 Piesza Piotrkowska Pielgrzymka na Jasną Górę zmierzając na święto Matki Bożej z Góry Karmel czyli Szkaplerznej, które przypada 16 lipca do którego będziemy się przygotowywać przez nowennę na którą zapraszamy codziennie na godzinę 18:00. Msza święta na zakończenie pielgrzymki będzie w przyszły wtorek tj. 17 lipca o godzinie 18:00.
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w środę święto św. Benedykta – Patrona Europy, w czwartek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu a w piątek św. św. Andrzeja Świerada i Benedykta.
 4. W piątek przypada 13 dzień miesiąca z tej racji kolejne nabożeństwo fatimskie po mszy świętej o godzinie 18:00 z procesją maryjną. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej do licznego udziału.
 5. W przyszłą niedzielę przypada III niedziela miesiąca: rano po przy świętej o godzinie 7:00 spotkanie Kół Różańcowych; Jak co miesiąc w trzecią niedzielę miesiąca taca gospodarcza na pokrycie kosztów malowania kościoła.
 6. Na wykonywane prace ofiarowano: Klaudia i Kubuś Sima z rodzicami 100 zł. oraz bezim. 600 zł., 2×100 zł. i 50 zł.”Bóg zapłać”.
 7. Informacje gospodarcze: w minionym tygodniu przy okazji malowania zostały odnowione i zabezpieczone dwa nagrobki – epitafia Adeli i Karola Burghardów znajdujące się na ścianach prezbiterium.
 8. Za dwa tygodnie w niedzielę 22 lipca zapraszamy kierowców ze swymi pojazdami do poświęcenia.
 9. Organizowany jest z naszej Parafii wyjazd w góry do Ochotnicy dla dzieci i młodzieży w dniach 29 lipca do 4 sierpnia; koszt 350 zł. zapisy w kancelarii parafialnej.
 10. Prasa katolicka; kolejny numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”– prasę nabywamy w zakrystii.
 11. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.