15.07. 2018 roku – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

15.07. 2018 roku – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W okresie wakacyjnym nie ma mszy świętej o godzinie 13:00 przez lipiec i sierpień a jest msza święta o godzinie 20:30 zakończona Apelem Jasnogórskim dla powracających z niedzielnych wyjazdów. W okresie wakacyjnym spowiedź codziennie przed mszą świętą.
  2. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca: rano po przy świętej o godzinie 7:00 spotkanie Kół Różańcowych; Jak co miesiąc w trzecią niedzielę miesiąca taca gospodarcza na pokrycie kosztów malowania kościoła.
  3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto Matki Bożej z Góry Karmel czyli Szkaplerznej.
  4. We wtorek tj. 17 lipca o godzinie 18:00 msza święta na zakończenie Pieszej Piotrkowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę.
  5. W najbliższą sobotę tj. 21 lipca jako III miesiąca odbędzie się kolejna msza święta trydencka o godzinie 19:00. Sympatyków tej liturgii zapraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę 22 lipca zapraszamy kierowców ze swymi pojazdami; tego dnia poświęcimy samochody, motocykle i rowery; po każdej mszy świętej ksiądz stojąc pod farną wieżą poświęci podjeżdżający pojazd a ministrant wręczy pamiątkę ze św. Krzysztofem – patronem kierowców; ofiary przy tym składane są przeznaczone na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
  7. Organizowany jest z naszej Parafii wyjazd w góry do Ochotnicy dla dzieci i młodzieży w dniach 29 lipca do 4 sierpnia; koszt 350 zł. zapisy w kancelarii parafialnej.
  8. Na wykonywane prace ofiarowano: bezim. 100 zł. i 50 zł.”Bóg zapłać”.
  9. Prasa katolicka; kolejny numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”– prasę nabywamy w zakrystii.
  10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.