22.07. 2018 roku – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

22.07. 2018 roku – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W okresie wakacyjnym nie ma mszy świętej o godzinie 13:00 przez lipiec i sierpień a jest msza święta o godzinie 20:30 zakończona Apelem Jasnogórskim dla powracających z niedzielnych wyjazdów. W okresie wakacyjnym spowiedź codziennie przed mszą świętą.
  2. Dzisiaj zapraszamy kierowców ze swymi pojazdami; poświęcimy samochody, motocykle i rowery; po każdej mszy świętej ksiądz stojąc pod farną wieżą poświęci podjeżdżający pojazd a ministrant wręczy pamiątkę ze św. Krzysztofem – patronem kierowców; ofiary przy tym składane są przeznaczone na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
  3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Brygidy – Patronki Europy; we wtorek wspomnienie św. Kingi; w środę święto św. Jakuba Apostoła – naszego Patrona a w czwartek św. św. Joachima i Anny – rodziców Matki Bożej a dziadków Pana Jezusa – jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom.
  4. W przyszłą niedzielę 29 lipca zapraszamy wszystkich Parafian i sympatyków Parafii na doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła, Patrona naszej parafii. Sumę odpustową o godzinie 11:30 odprawi, wygłosi kazanie i poprowadzi procesję ks. Bp Ireneusz Pękalski. Zapraszamy asystę, ministrantów i lektorów, dzieci do sypania kwiatów, grupy parafialne oraz wszystkich Parafian. Na tej mszy świętej Ksiądz Biskup poświęci wykonywane prace w naszym kościele. Po mszy świętej chór wykonana dodatkowo kilka utworów zachęcamy do pozostania w kościele na ten krótki koncert.
  5. Organizowany jest z naszej Parafii wyjazd w góry do Ochotnicy dla dzieci i młodzieży w dniach 29 lipca do 4 sierpnia; jest jeszcze kilka miejsc; koszt 350 zł. zapisy w kancelarii parafialnej.
  6. Na wykonywane prace ofiarowano: bezim. 500 zł. i 100 zł. „Bóg zapłać”.
  7. Informacje gospodarcze: przy okazji malowania został odnowiony i posrebrzony Baranek Paschalny z tabernakulum; koszt tej pracy to 1500 zł. anonimowemu darczyńcy, który pokrył ten koszty „Bóg zapłać”.
  8. Prasa katolicka; kolejny numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”– prasę nabywamy w zakrystii.
  9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.