29.07. 2018 roku – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

29.07. 2018 roku – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W okresie wakacyjnym nie ma mszy świętej o godzinie 13:00 przez lipiec i sierpień a jest msza święta o godzinie 20:30 zakończona Apelem Jasnogórskim dla powracających z niedzielnych wyjazdów. W okresie wakacyjnym spowiedź codziennie przed mszą świętą.
  2. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
  3. Dzisiaj o godzinie 18:00 będzie odprawiona msza święta w intencji zamordowanych 30 lat temu chłopców: Wojciecha Pryczka, Artura Krawczyńskiego, Krzysztofa Kaczmarka i Tomasza Łojka. Pamiętamy o tym bolesnym wydarzeniu, które wstrząsnęło całą naszą lokalną społecznością i krajem; zachęcamy i zapraszamy do udziału we mszy świętej za niewinne ofiary. Po mszy świętej krotki koncert.
  4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Ignacego z Loyoli; w środę 1 sierpnia  św. Alfonsa Marię Liguoriego – jest to Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego; a w sobotę św. Jana Marię Vianneya – patrona proboszczów.
  5. W tym tygodniu rozpoczynamy nowy miesiąc – sierpień, który jest miesiącem modlitw o trzeźwość narodu polskiego. W czwartek I miesiąca na mszy świętej o godzinie 18:00 modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne; w piątek I miesiąca rano po mszy świętej o godzinie 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia; możliwość spowiedzi rano przed mszą świętą i po południu od godziny 15:30; msze święte o godzinie 7:00, 16:00 i 18:00. Sobota I miesiąca: rano po mszy świętej o godzinie 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do Matki Bożej a po mszy świętej wieczornej modlitwy do Niepokalanego Serca NMP.
  6. W czwartek 2 sierpnia w kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli” za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim : Modlitwy Pańskiej, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego; wymagany jest stan łaski uświęcającej i przyjęcie komunii św.
  7. Przyszła niedziela to I miesiąca – adoracyjna – po każdej mszy świętej adoracja Pana Jezusa Eucharystycznego.
  8. Na wykonywane prace w minionym tygodniu ofiarowano: bezim. 1000 zł., 300 i 100 zł. „Bóg zapłać”.
  9. Prasa katolicka; kolejny numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”– prasę nabywamy w zakrystii.
  10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.