05.08. 2018 roku – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

05.08. 2018 roku – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W okresie wakacyjnym nie ma mszy świętej o godzinie 13:00 przez lipiec i sierpień a jest msza święta o godzinie 20:30 zakończona Apelem Jasnogórskim dla powracających z niedzielnych wyjazdów. W okresie wakacyjnym spowiedź codziennie przed mszą świętą.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego; w środę św. Dominika; w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/ – Patronki Europy; w piątek św. Wawrzyńca a w sobotę św. Klary.
  3. Na wykonywane prace w minionym tygodniu ofiarowano: bezim.  100 zł. „Bóg zapłać”.
  4. Informacje gospodarcze: w minionym tygodniu zostały przekazane do odnowienia żyrandole; jeden możemy już oglądać po renowacji , drugi wróci w tygodniu; koszt renowacji to 20 tys. zł., zostały pożyczone pieniądze, które będziemy spłacać ofiarami i tacami gospodarczymi.
  5. Przypominamy, że: w poniedziałki o godzinie 18:00 modlitwy do Św. Jakuba Apostoła – naszego Patrona; we wtorki o godzinie 7:00 modlitwy do Św. Antoniego Padewskiego zaś w środy o godzinie 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza święta za ostatnio zmarłych Parafian a w piątki po mszy świętej o godzinie 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. Prasa katolicka; kolejny numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” – prasę nabywamy w zakrystii.
  7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.