12.08. 2018 roku – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

12.08. 2018 roku – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W okresie wakacyjnym nie ma mszy świętej o godzinie 13:00 przez lipiec i sierpień a jest msza święta o godzinie 20:30 zakończona Apelem Jasnogórskim dla powracających z niedzielnych wyjazdów. W okresie wakacyjnym spowiedź codziennie przed mszą świętą.
  2. Dzisiaj ofiary składane na tece przeznaczone są na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi.
  3. Uroczystość Wniebowzięcia NMP rozpocznie się we wtorek 14 sierpnia procesją z figurą Zaśnięcia Matki Bożej z klasztoru OO. Bernardynów, która wyruszy po mszy świętej o godzinie 19:00 do Fary przed obraz Zaśnięcia Matki Bożej i zakończy się Apelem Jasnogórskim. Uroczystość Wniebowzięcia jest wydarzeniem religijnym i patriotycznym. Jest to także rocznica „Cudu nad Wisłą”. W tym dniu modlimy się w intencji Ojczyzny oraz za tych, którzy oddali za Nią swoje życie. Msze święte według porządku niedzielnego tj. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00. Ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Boskiej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół i kwiatów, które zostaną pobłogosławione. Sam gest poświecenia jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby pobłogosławione rzeczy zawsze przypominały o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece.
  4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Maksymiliana Kolbego; w piątek św. Jacka.
  5. W najbliższą sobotę 18 sierpnia jako trzecią miesiąca kolejna msza święta trydencka o godzinie 19:00. Zapraszamy miłośników tej liturgii.
  6. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca; rano po mszy świętej o godzinie 7:00 spotkanie Kół Różańcowych; jak co miesiąc w trzecią niedzielę miesiąca taca gospodarcza na pokrycie kosztów renowacji żyrandoli.
  7. Na wykonywane prace w minionym tygodniu ofiarowano: bezim.  100 zł. „Bóg zapłać”.
  8. Przypominamy, że: w poniedziałki o godzinie 18:00 modlitwy do Św. Jakuba Apostoła – naszego Patrona; we wtorki o godzinie 7:00 modlitwy do Św. Antoniego Padewskiego zaś w środy o godzinie 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza święta za ostatnio zmarłych Parafian a w piątki po mszy świętej o godzinie 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  9. Prasa katolicka; kolejny numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” – prasę nabywamy w zakrystii.
  10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.