10 lutego 2013

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA

10 lutego 2013 r.

1. DZISIAJ:

(A) Czytajmy katolicki tygodnik „Niedziela”. Do pobrania tygodnik „Ziemia Piotrkowska” z zaproszeniem do udziału w Niedzieli Biblijnej.

(B) po wszystkich mszach św. zbieramy ofiary do puszek na pomoc rodzinie naszej parafii. Żywioł ognia strawił dach budynku. Okażmy solidarność serc w potrzebie z modlitwą, aby nigdy nie dotknął nas los pogorzelca.

2. ZAKOŃCZENIE KOLĘDY:

Zakończyliśmy składanie wizyt duszpasterskich rodzinom naszej parafii. Dziękujemy za pomoc OO. Bernardynom. Podsumowanie kolędy przedstawimy po zakończeniu ferii zimowych.

3. W TYM TYGODNIU:

(A) w poniedziałek – 11 lutego: Światowy Dzień Chorych. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chorych i prosimy ich najbliższych o umożliwienie im uczestnictwa w tym dorocznym spotkaniu, połączonym z udzieleniem chorym osobistego błogosławieństwa Najśw. Sakramentem. O godz. 10.00 również takie nabożeństwo zostanie odprawione dla chorych, w kaplicy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Rakowskiej 15.

(B) w Środę Popielcową – rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. o godz. 7.009.0016.00 (dla dzieci) i 18.00 z posypaniem głów popiołem. Nowenna do M.B. Nieustającej pomocy o godz. 18.00.

(C) w czwartek – „WALENTYNKI”. na mszę św. o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich zakochanych. Za przyczyną św. Walentego będziemy modlić się za Was prosząc o potrzebne łaski i szlachetność serc.

(D) w piątek – nabożeństwa drogi krzyżowej: dla dzieci o 16.00 a dla dorosłych o 17.15. Zapraszamy.

4. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

(A) III niedziela miesiąca lutego – taca gospodarcza. Za składane ofiary na potrzeby parafii dziękujemy.

(B) po mszy św. o godz. 7.00 spotkanie Kółek Różańcowych z Ks. Prałatem.

(C) msza św. o godz. 8.30 w języku łacińskim. Zapraszamy!

(D) Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

UWAGA!

(A) Zachęcamy naszych parafian do odpisania 1 % swojego podatku na Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Folder z numerem KRS i programem pomocy do pobrania na bocznych ołtarzach św. Antoniego i M.B. Nieustającej Pomocy.

(B) Biura Pielgrzymkowe FRATER z Bydgoszczy organizuje w lipcu wyjazd do Paryża i krajów Beneluksu, a we wrześniu do Hiszpanii i Maroka. Osoby zainteresowane tymi propozycjami mogą zgłaszać się do kancelarii.