24 marca 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Palmowa

24 marca 2013

DZISIAJ:

 1. Niedziela Palmowa. Uroczyste  poświęcenie gałązek palmowych o godz. 11.30. U ministrantów dzisiaj do nabycia palemki. Dochód z ich rozprowadzania przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd duszpasterski LSO.
 2. 2.   Spotkanie młodych w „Marszu dla Jezusa” i później w Bazylice Katedralnej w Łodzi. Zachęcamy młodzież naszej parafii do udziału w tym spotkaniu.
 3. o godz. 19.00 – Pieśni Wielkopostne w wykonaniu zespołu METANOIA p.JP2. Tytuł Koncertu – „Przepraszam”. Zapraszamy!
 4. Dzieci prosimy o przekazywanie skarbonek z ofiarami „jałmużny wielkopostnej” do kosza przed ołtarzem
 5. Czytajmy prasę katolicką: w do nabycia „Niedziela” i „Idziemy”. Do pobrania tygodnik ”Ziemia Piotrkowska”. Zachęcam do lektury!
 6. Gorzkie Żale o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym.
 7. Ofiary do puszek na wykonanie Grobu Bożego i dekorację kwiatową. Dziękujemy.

W TYM TYGODNIU (od jutra do środy)

 1. Rekolekcje dla uczniów Gimnazjum nr 2, Gimnazjum ZDZ i SP nr 5 i nr 16.
 2. w Wielką Środę – „Noc konfesjonałów”.
 3. w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zachęcamy do brania udziału w liturgii Triduum Paschalnego o godz. 18.00.
 4. W czwartek generalne sprzątanie kościoła od godz. 9.00. W tym roku szczególne zaproszenie o pomoc kierujemy do parafian – mieszkańców Rakowa i Kolonii
 5. w Wielką Sobotę – błogosławieństwo pokarmów w naszym kościele od godz. 8.00 do 14.30. Błogosławienie pokarmów w terenie – adresy proszę zgłaszać do zakrystii lub kancelarii.
 6. Rezurekcja z procesją w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00.

PODZIĘKOWANIA:

Słowa wdzięczności zechce przyjąć pan Adam Sikora za odśnieżenie trasy procesyjnej wokół kościoła na dzisiejsze uroczystości Niedzieli Palmowej.

UWAGA:

 1. Lekarze Przychodni Lekarskiej HIPOKRATES pragną poinformować wszystkich pacjentów, że od 2 kwietnia przyjmować będą w nowym budynku przy ulicy Rzemieślniczej 33 (naprzeciwko lecznicy weterynaryjnej)
 2. maturzyści mają swoje doroczne spotkanie na Jasnej Górze. W tym roku odbywa się ono 2 kwietnia. Możliwy jest wyjazd na to spotkanie. Osoby chętne proszone są o kontakt z ks. Tomaszem.