14 kwietnia 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkanocy

14 kwietnia 2013 r.

DZISIAJ:
1. Kończy się dzisiaj Tydzień Miłosierdzia, ale nie kończy się czas czynienia dobra będącym w potrzebie naszym braciom i sistrom.

2. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”, a do pobrania tygodnik Ziemia Piotrkowska. Na str. 8 Boże Groby w kościołach Łodzi i Pabianic.

3. o godz. 15.00 spotkanie wielkanocne „na jajeczku” byłych lektorów i ministrantów LSO w kościele farnym.

W TYM TYGODNIU
1.  w środę – nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
2.  w najbliższą Niedzielę, 21 kwietnia będziemy gościć kleryków naszego Seminarium Duchownego w Łodzi. Opowiedzą nam oni o studiach i formacji w trakcie sześcioletniego przygotowania do kapłaństwa w tej uczelni. Zapraszamy zwłaszcza młodzież męską, zwłaszcza tegorocznych maturzystów i tych, którzy już mają maturę a jeszcze z różnych powodów nie podjęli studiów.

Uwaga:

1. Forum Ruchów Katolickich w Piotrkowie Tryb. i Wspólnota Najświętszego Sakramentu  serdecznie zapraszają mieszkańców naszego miasta i okolic do uczestnictwa w XVIII nocnym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem u stóp Królowej Polski na Jasnej Górze. Wyjazd we wtorek, 30 kwietnia o godz. 18.00 z parkingu przy ul. Narutowicza. Powrót w godzinach rannych. Zapisy od 8 do 22.04’13 w kościele OO. Bernardynów od jutra po mszy św. o godz. 19.00, lub w klasztornym kiosku od 7.30 do 14.00, od poniedziałku do piątku. Przy zapisie konieczny jest PESEL.

2. Od pierwszej niedzieli maja, tj. 5.05 2013 r. przywracamy w porządku niedzielnym naszej parafii mszę św. o godz. 20.30. Tę krótką, zakończoną Apelem Jasnogórskim mszę św. polecamy szczególnej uwadze pracującym w niedziele.

3. Pielgrzymkę do Rzymu organizuje parafia bł. Jana Pawła II od 26.06 do 04.07.2013 r. Program wywieszony w gablocie.

4. kolejna, ostatnia przed wakacjami seria spotkań dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego rozpoczną się 30 kwietnia /wtorek/ o godz. 18.30. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

5.  osoby pracujące lub studiujące, które chciałyby odbyć przygotowanie do bierzmowania, zapraszamy na pierwsze spotkanie w sobotę /27 kwietnia/ o godz. 10.00.