21 kwietnia 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkanocy

21 kwietnia 2013 r.

 NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

DZISIAJ:
1. Kończy się dzisiaj Tydzień Biblijny , ale nie kończy się czas czynienia Pisma Św.

2. Rozpoczynamy dzisiaj – w Niedzielę Dobrego Pasterza – tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Z tej racji gościć kleryków naszego Seminarium Duchownego w Łodzi. Opowiedzą nam oni o studiach i formacji w trakcie sześcioletniego przygotowania do kapłaństwa w tej uczelni. Zapraszamy zwłaszcza młodzież męską – tegorocznych maturzystów i tych, którzy już mają maturę a jeszcze z różnych powodów nie podjęli studiów.

3.  Z racji trzeciej niedzieli miesiąca po prymarii spotkanie Kółek Różańcowych, msza św. o godz. 8.30 w języku łacińskim. Taca gospodarcza.

4.  Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”, a do pobrania tygodnik Ziemia Piotrkowska.

 

W TYM TYGODNIU
w środę – nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
w sobotę /27 kwietnia/ o godz. 10.00 osoby pracujące lub studiujące, które chciałyby odbyć przygotowanie do bierzmowania, zapraszamy na pierwsze spotkanie.

Uwaga:

1. Forum Ruchów Katolickich w Piotrkowie Tryb. i Wspólnota Najświętszego Sakramentu  serdecznie zapraszają mieszkańców naszego miasta i okolic do uczestnictwa w XVIII nocnym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem u stóp Królowej Polski na Jasnej Górze. Wyjazd we wtorek, 30 kwietnia o godz. 18.00 z parkingu przy ul. Narutowicza. Powrót w godzinach rannych. Zapisy do jutra w kościele OO. Bernardynów po mszy św. o godz. 19.00, lub w klasztornym kiosku.
Przy zapisie konieczny jest PESEL.

2. Od pierwszej niedzieli maja, tj. 5.05 2013 r. przywracamy w porządku niedzielnym naszej parafii mszę św. o godz. 20.30. Tę krótką, zakończoną Apelem Jasnogórskim mszę św. polecamy szczególnej uwadze pracującym w niedziele.

3. Pielgrzymkę do Rzymu organizuje parafia bł. Jana Pawła II od 26.06 do 04.07.2013 r. Program wywieszony w gablocie.

4. kolejna, ostatnia przed wakacjami seria spotkań dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego rozpoczną się 30 kwietnia /wtorek/ o godz. 18.30. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

5. błogosławieństwa lektorskiego udzieli 14 kandydatom w kościele św. Jacka J.E. Ks. Bp Ireneusz Pękalski w sobotę, 27 kwietnia 2013 r.