28 kwietnia 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkanocy

28 kwietnia 2013 r. 

DZISIAJ:

1. Kończy się dzisiaj tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, ale pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o tych intencjach każdego dnia.

2. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”, a do pobrania tygodnik Ziemia Piotrkowska.

3. Ks. Tomasz zakończył kurs lektorski dla ministrantów piotrkowskich parafii. J.E. Ks. Bp Ireneusz Pękalski udzieli błogosławieństwa do posługi lektora 16 kandydatom, dzisiaj o godz. 19.00 w kościele św. Jacka.

W TYM TYGODNIU

1. we wtorek, 30 kwietnia – kolejna, ostatnia przed wakacjami seria spotkań dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego rozpocznie się o godz. 18.30.

XVIII nocne czuwanie Piotrkowian przed Najświętszym Sakramentem u stóp Królowej Polski na Jasnej Górze. Wyjazd o godz. 18.00 z parkingu przy ul. Narutowicza.

2. w środę, 1 maja – liturgiczne wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Po mszy św. uroczyste rozpoczęcie nabożeństw majowych z procesją. Przez cały maj zapraszamy codziennie po mszy św. wieczornej do udziału w nabożeństwach ku czci NMP.

3. w piątek, 3 maja – Kościół katolicki w Polsce obchodzi Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza – powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Spowiedź pierwszopiątkową można odbyć na każdej mszy św. Główna msza św. dla Piotrkowian o godz. 10.00 w intencji Ojczyzny w amfiteatrze miejskim. Liturgii przewodniczył będzie i kazanie wygłosi

J.E. Ks. Bp Adam Lepa. Udział w uroczystościach wezmą przedstawiciele władz samorządowych powiatu i miasta, kombatanci, służby mundurowe, dzieci i młodzież, związki zawodowe i branżowe – wszyscy ze sztandarami. Po mszy św. złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą na frontowej ścianie klasztoru OO. Bernardynów.

4. w pierwszą sobotę, 4 maja – Nabożeństwo Fatimskie po wieczornej mszy św.

Uwaga:

1. Od pierwszej niedzieli maja, tj. 5.05 2013 r. przywracamy w porządku niedzielnym naszej parafii mszę św. o godz. 20.30. Tę krótką, zakończoną Apelem Jasnogórskim mszę św. polecamy szczególnej uwadze pracującym w niedziele.

2. Pielgrzymkę do Rzymu organizuje parafia bł. Jana Pawła II od 26.06 do 04.07.2013 r. Program wywieszony w gablocie.