5 maja 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocy

5 maja 2013 r.

DZISIAJ:

1. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”.

2. Dzisiaj pierwsza niedziela maja. Każda msza św. rozpocznie się krótką katechezą – III rozdział Katechizmu Kościoła Katolickiego „O Moralności”.

3. Od dzisiejszej niedzieli przywracamy w porządku niedzielnym naszej parafii mszę św. o godz. 20.30. Tę krótką, zakończoną Apelem Jasnogórskim mszę św. polecamy szczególnej uwadze pracującym zawodowo w niedziele.

W TYM TYGODNIU

we wtorek, 7 maja i w środę, 8 maja o godz. 7.30 zapraszamy na msze św. maturzystów i ich najbliższych, zwłaszcza mamy, które w tych dniach przeżywają szczególnie trudne chwile.

MAJOWE NABOŻEŃSTWA:

zgodnie z farną tradycją w niedziele i dni powszednie po mszy św. wieczorowej o godz. 18.30. Zapraszamy!

Uwaga:

1. Ks. Tomasz rozpoczął kurs przedmałżeński – zainteresowani odbyciem kursu mogą jeszcze dołączyć do grupy.

2. Dla młodzieży parafia nasza organizuje wyjazd autokarowy do Lednicy. Zapisy w kancelarii.

3. W sobotę, 1 czerwca ulicami Piotrkowa przejdzie „Marsz dla Życia i Rodziny”. Bliższe informacje wkrótce.

4. Kuria Metropolitalna Łódzka serdecznie zaprasza na kolejne „Dialogi w Katedrze” prowadzone z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, Metropolitą Łódzkim. Odbędą się one w piątek 10 maja o godz. 19.30 w Archikatedrze Łódzkiej. Tematem spotkania jest wiara i rodzina.

5. W przyszłą niedzielę do I Komunii św. przystąpią dzieci ze Sp nr 5 w dwóch grupach: o godz. 10.00 i 11.30. Osoby nie zainteresowane bezpośrednio tą uroczystością zapraszamy na pozostałe msze św. Odnowienie przyrzeczeń chrztu św. i spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców – w piątek o godz. 16.00 i 17.00.