12 maja 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VII Niedziela Wielkanocy

12 maja 2013 r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

DZISIAJ:

1. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”. Do pobrania tygodnik „Ziemia Piotrkowska”.

2. Dzisiaj do I Komunii św. przystępują dzieci ze SP nr 5 w dwóch grupach: o godz. 10.00 i 11.30. Osoby nie zainteresowane bezpośrednio tą uroczystością zapraszamy na pozostałe msze św.

3. Od minionej niedzieli przywróciliśmy w porządku niedzielnym naszej parafii mszę św. o godz. 20.30. Tę krótką, zakończoną Apelem Jasnogórskim mszę św. polecamy szczególnej uwadze pracującym zawodowo w niedziele.

4. w dzisiejszą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na wykonanie wiernej kopii obrazu Chrztu Pana Jezusa w Jordanie.

W TYM TYGODNIU

1. Biały Tydzień – dzieci komunijne uczestniczą od poniedziałku do piątku we mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym. Jutro rozdanie obrazków – pamiątki pełnego pierwszego uczestnictwa we Eucharystii.

2. w środę, 15 maja będziemy gościć pielgrzymów z Łowicza. Msza św. o godz. 8.00, a później śniadanie. Panie z Kółek Różańcowych i Bractwa św. Antoniego proszę o pomoc w obsłudze pielgrzymów.

Uwaga:

1. Tegoroczne 17. spotkania młodzieży na polach lednickich odbędą się w dniu 1 czerwca pod hasłem „W imię Ojca”. W Roku Wiary zaproszeni jesteśmy do odkrywania na nowo naszej relacji do Boga, jako naszego najlepszego Ojca. Parafia nasza organizuje wyjazd na to spotkanie, zainteresowanych zapraszamy, zapisy w kancelarii parafialnej, koszt udział – 60,- zł wpłacamy przy zapisie. Szczegółowych informacji udziela ks. Tomasz.

2. W przyszłą niedzielę do I Komunii św. przystąpią dzieci ze SP nr 11 i 16 w trzech grupach: o godz. 9.30 i 11.30 i 13.00. Osoby nie zainteresowane bezpośrednio tą uroczystością zapraszamy na pozostałe msze św. Odnowienie przyrzeczeń chrztu św. i spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców – w piątek o godz. 16.00 i 17.00.

4. kościele farnym w sobotę, 1 czerwca o godz. 14.00 zapraszamy do udziału we Mszy św. w intencji obrony życia i rodziny. Po mszy św. wyruszy pierwszy Piotrkowski Marsz dla życia i rodziny. Zakończy się on PIKNIKIEM RODZINNYM ze wspólną zabawą oraz licznymi atrakcjami i konkursami w parku im. bł. Jana Pawła II.