2 czerwca 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IX Niedziela Zwykła

2 czerwca 2013 r.

DZISIAJ:

1. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”. Do pobrania tygodnik „Ziemia Piotrkowska”.

2. W trwającym Roku Wiary Ojciec św. Franciszek zaprosił wszystkich wiernych do udziału we wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu dzisiaj o godz. 17.00. Ojciec św. będzie przewodniczył godzinnej adoracji eucharystycznej w bazylice św. Piotra na Watykanie, łącząc się duchowo ze wszystkimi Biskupami i ich wspólnotami diecezjalnymi na całym świecie. Zapraszamy Piotrkowian do udziału w nabożeństwie adoracyjnym w piotrkowskiej farze o godz. 17.00, która jest „Kościołem Stacyjnym” dla Ziemi Piotrkowskiej.

3. dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

4. msza św. o godz. 16.00 przy kapliczce w Rakowie i poświęcenie pól

W MINIONYM TYGODNIU

1. w czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała głównej mszy św. o godz. 10.00 przewodniczył i kazanie wygłosił Ks. prof. Stanisław Skobel z Łodzi. SKŁADAM PODZIĘKOWANIA naszemu Gościowi i OO Jezuitom za udział w liturgii Staromiejskiej procesji Bożego Ciała i przy gotowanie dwóch ołtarzy. Słowa wdzięczności kieruję do budowniczych ołtarzy: pani Mirosławy z Łodzi, oraz panów: Przemysława, Karola, Tadeusza, a panu Trajdosowi – za brzózki. Dziękuję paniom z Kółek Różańcowych za kwiaty do dekoracji ołtarzy.

2. w sobotę obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Dziecka. Po Mszy św. w intencji obrony życia i rodziny wyruszył pierwszy Piotrkowski Marsz dla życia i rodziny. Zakończył się on PIKNIKIEM RODZINNYM ze wspólną zabawą oraz licznymi atrakcjami i konkursami w parku im. bł. Jana Pawła II. Dziękuję Ks. Kazimierzowi, który wziął na siebie przeogromny trud logistycznych przygotowań do tej imprezy.

W TYM TYGODNIU

we wtorek próba gimnazjalistów przed bierzmowaniem o godz. 15.30.

w środę spowiedź dla kandydatów do bierzmowania od godz. 16.00.

w czwartek bierzmowania młodzieży z 2 i 4 Gimnazjum o godz. 18.00 udzieli J.  E. Ks. Bp Ireneusz Pękalski.

w pierwszy piątek czerwca msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

Spowiedź dzieci od 15.30.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

Archidiecezjalne święto Eucharystii. Wyjazd autokaru na uroczystości o godz. 8.00. Zapisy dla chętnych w kancelarii.

Uwaga:

1. codziennie zapraszamy o godz. 18.30 czerwcowe

2. w środę, 5 czerwca o godz. 18.30 w salce Rada Osiedla „Starówka” organizuje spotkanie mieszkańców osiedla  z panem Włodzimierzem Pawlakiem z Urzędu Miasta w sprawie nowej ustawy o śmieciach.