9 czerwca 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

9 czerwca 2013 r.

X Niedziela Zwykła            

DZISIAJ:

1. Archidiecezjalne święto Eucharystii w Łodzi. Wyjazd autokaru na uroczystości o godz. 8.15 sprzed kościoła św. Jacka. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd na koszt Ks. Proboszcza.

2. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”. Do pobrania tygodnik „Ziemia Piotrkowska”.

3. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej

W MINIONYM TYGODNIU

W czwartek, bierzmowania młodzieży z 2 i 4 Gimnazjum o godz. 18.00 udzielił J.  E. Ks. Bp Ireneusz Pękalski. Bardzo dziękuję katechetom za trud przygotowania młodzieży do tego sakramentu, Szczególne słowa wdzięczności kieruję do Ks. Tomasza, który przez cały rok czuwał nad formacją duchowo modlitewną młodych ludzi, głosił im konferencje i przygotował całą uroczystość od strony liturgicznej.

W TYM TYGODNIU

1. w środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy od godz. 16.00.

2. w sobotę wyjazd z Ks. Tomaszem II grupy dzieci komunijnych na Jasną Górę o godz. 8.00.

3. w przyszłą niedzielę msza św. o godz. 8.30 w języku łacińskim. Taca gospodarcza.

W NAJBLIŻSZE NIEDZIELE:

Organizujemy „dni otwarte” w piotrkowskiej Farze. Odbędą się one 16 i 23 czerwca 2013 roku.         Po Mszach św. o godz. 8:30, 10:00 oraz 11:30 w trzecią i czwartą niedzielę czerwca przewodnicy po Piotrkowie opowiedzą zainteresowanym o historii piotrkowskiej fary oraz zabytkach w niej przechowywanych. Będzie również można obejrzeć okolicznościową wystawę dawnych naczyń i szat liturgicznych. Wśród eksponatów pojawią się także dawne dokumenty dotyczące kościoła i parafii.  Przy tej okazji zaprezentowane zostaną prace gimnazjalistów prezentujące legendy związane z kościołem farnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich piotrkowian do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które przybliży historię jednego z najważniejszych zabytków regionu. Wstęp wolny.

Uwaga:

1. codziennie zapraszamy o godz. 18.30 czerwcowe

2. Rodziców uczniów klas I, którzy chcą swoje dzieci w przyszłym roku wysłać do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie po mszy św. o godz. 11.30 w niedzielę, 23 czerwca. W związku z realizowaną już reformą programową I Komunia św. jest przeniesiona do klasy III. Gdyby jednak rodzice chcieli swoje dziecko mimo wszystko posłać do I Komunii św. w klasie II, muszą zadeklarować od września do maja 2014 r. swój udział wraz z dziećmi w mszy św. o godz. 11.30 i dodatkowej – 15 minutowej katechezie po mszy św. Prosimy o rozważenie obu opcji.