16 czerwca 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI Niedziela Zwykła – 16 czerwca 2013 r.

DNI OTWARTE PIOTRKOWSKIEJ FARY

DZISIAJ:

1. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”. Do pobrania tygodnik „Ziemia Piotrkowska”.

2. msza św. o godz. 8.30 w języku łacińskim. Taca gospodarcza.

3. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę „dni otwarte” w piotrkowskiej Farze. Po mszach św. o godz. 8:3010:00 oraz 11:30 przewodnicy po Piotrkowie opowiedzą zainteresowanym o historii piotrkowskiej fary oraz zabytkach w niej przechowywanych. Będzie również można obejrzeć okolicznościową wystawę dawnych naczyń i szat liturgicznych. Wśród eksponatów pojawią się także dawne dokumenty dotyczące kościoła i parafii.  Przy tej okazji zaprezentowane zostaną prace gimnazjalistów prezentujące legendy związane z kościołem farnym. Serdecznie zapraszamy piotrkowian do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które przybliży historię jednego z najważniejszych zabytków regionu.

Film o naszym kościele przygotowany przez uczniów Gimnazjum ZDZ zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim festiwalu filmów komórkowych. Zachęcamy do obejrzenia efektu prac na parafialnej stronie internetowej: fara.piotrkow.pl

W TYM TYGODNIU

w środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy od godz. 18.00.

PODZIĘKOWANIA:

Z przygotowanie ekspozycji muzeum parafialnego dziękuję panu Wojciechowi, pani Mirosławie, panu Przemysławowi, oraz wolontariuszom: Michałowi, Karolowi i Adrianowi.

Uwaga:

1. codziennie zapraszamy o godz. 18.30 czerwcowe

2. Rodziców uczniów klas I, którzy chcą swoje dzieci w przyszłym roku wysłać do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie po mszy św. o godz. 11.30 w przyszła niedzielę, 23 czerwca. W związku z realizowaną już reformą programową I Komunia św. jest przeniesiona do klasy III. Gdyby jednak rodzice chcieli swoje dziecko mimo wszystko posłać do I Komunii św. w klasie II, muszą zadeklarować od września do maja 2014 r. swój udział wraz z dziećmi w mszy św. o godz. 11.30 i dodatkowej – 15 minutowej katechezie po mszy św. Prosimy o rozważenie obu opcji.