23 czerwca 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2013 r.

DNI OTWARTE PIOTRKOWSKIEJ FARY

DZISIAJ:

1. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”. Do pobrania tygodnik „Ziemia Piotrkowska”.

2. Dzisiaj „Dni otwarte” w piotrkowskiej Farze. Po mszach św. o godz. 8:30, 10:00 oraz 11:30 przewodnik po Piotrkowie pan Paweł Kędra powie zainteresowanym o historii piotrkowskiej fary oraz zabytkach w niej przechowywanych. Będzie również można obejrzeć okolicznościową wystawę dawnych naczyń i szat liturgicznych. Wśród eksponatów pojawią się także dawne dokumenty dotyczące kościoła i parafii.  Przy tej okazji zaprezentowane zostaną prace gimnazjalistów prezentujące legendy związane z kościołem farnym. Serdecznie zapraszamy      do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które przybliży historię jednego z najważniejszych zabytków regionu.

Film o naszym kościele przygotowany przez uczniów Gimnazjum ZDZ zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim festiwalu filmów komórkowych. Zachęcamy do obejrzenia efektu prac na parafialnej stronie internetowej: fara.piotrkow.pl

3. Rodziców uczniów klas I, którzy chcą swoje dzieci w przyszłym roku wysłać do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie po mszy św. o godz. 11.30. W związku z realizowaną już reformą programową I Komunia św. jest przeniesiona do klasy III. Gdyby jednak rodzice chcieli swoje dziecko mimo wszystko posłać do I Komunii św. w klasie II, muszą zadeklarować od września do maja 2014 r. swój udział wraz z dziećmi w mszy św. o godz. 11.30 i dodatkowej – 15 minutowej katechezie po mszy św. Prosimy o rozważenie obu opcji.

W TYM TYGODNIU

1. Jutro, w poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

2. w środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy od godz. 18.00.

3. w czwartek, 27 czerwca msza św. o godz. 16.00 na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, dyrekcje i nauczycieli szkół podstawowych i naszych gimnazjów.

4.  w sobotę, 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Zbiórka ofiar na tacę na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Tego dnia – 16 rocznica święceń biskupich arcybiskupa metropolity Marka Jędraszewskiego, który w Rzymie przyjmie z rąk Ojca św. Franciszka paliusz arcybiskupi.

UWAGA:

1. Codziennie zapraszamy o godz. 18.30 na nabożeństwa czerwcowe.

2. Zostały jeszcze ostatnie miejsca na obóz wakacyjny dla gimnazjalistów. Odbędzie się on w dniach 16-25 lipca w Szklarskiej Porębie. Koszt: 450 zł. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z p. Wojciechem dziś po mszach.